Personal Skin Doctor

Powiększanie ust oraz modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust, modelowanie ust oraz wypełnianie ust kwasem hialuronowym należą do grupy najpopularniejszych zabiegów z medycyny estetycznej na świecie. Efekt powiększenia ust, a także możliwość modelowania ust jest uzyskiwana poprzez podanie mikroskopijną kaniulą czyli bardzo cienką igłą, kwasu hialuronowego w czerwień wargową ust. Dzięki zabiegowi uzyskujesz naturalnie powiększone, estetycznie wymodelowane usta, w naturalnym jednolitym kolorze bez zmarszczek.

Celem zabiegu powiększania ust jest poprawa i nadanie im odpowiedniej estetyki oraz kompleksowa regeneracja ust i ich okolic. Pożądane efekty osiągamy poprzez nawilżenie tkanek ust kwasem hialuronowym. Dzięki zastosowaniu preparatów wzbogaconych o naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, w przyjazny sposób, uzyskujemy możliwość nadania ustom objętości oraz kształtu odpowiadającego Twoim oczekiwaniom. Co najważniejsze zabieg jest bezpieczny i daje naturalny efekt.

Czym jest kwas hialuronowy i jakie ma znaczenie w zabiegu powiększania ust?

W medycynie estetycznej stosujemy 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosujemy celem natychmiastowego nawilżenia przesuszonych, zwiotczałych ust. Utrzymuje się on w tkance od kilku dni do około miesiąca.
Kwas hialuronowy usieciowany jest natomiast wypełniaczem trwałym, używanym do zabiegów wypełniania i modelowania ust. Czas jego utrzymywania się w tkance zależy od stopnia usieciowania kwasu oraz indywidualnych cech organizmu. Im bardziej usieciowany kwas hialuronowy, tym dłużej zachowa się w tkance. Efekty zabiegu powiększania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym usieciowanym, zwanego też “zabieg Lips up”, utrzymują się średnio ok. 8 do 18 miesięcy.

Komu polecany jest zabieg powiększania ust? Wskazania do powiększania ust.

 • Modelowanie ust to idealny zabieg jeżeli pragniesz mieć piękne, naturalne i pełne usta.
 • Jeżeli odczuwasz potrzebę poprawy kształtu ust, poprawy linii wargowej, struktury czy objętości ust, powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym jest fantastycznym, naturalnym i dostępnym rozwiązaniem.
 • Jeżeli odczuwasz nadmierną suchość ust, spadek objętości czy zbyt słabą barwę ust, modelowanie i regeneracja ust kwasem hialuronowym jest naturalną metodą poprawy kondycji ust.
 • Jeśli dotyczą Cię uwarunkowania genetyczne związane z niezadowalającym kształtem czy strukturą ust, takie jak; wąskie usta, wąskie wargi, mała objętość ust, asymetria górnej i dolnej wargi, to modelowanie i powiększanie ust, jest zabiegiem wskazanym do osiągnięcia komfortowej
 • Zaburzenia nawilżania ust, spowodowane spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w procesie starzenia, mogą powodować zwiotczenia ust, opadanie kącików ust, spadek objętości i barwy ust. Wówczas zabiegowe uzupełnienie naturalnego kwasu hialuronowego, staje się rekomendacją i pozwala przedłużyć dobrą kondycję ust.
 • Możliwe, że niezadowalająca kondycja ust jest spowodowana procesem fotostarzenia się skóry, wywołanym niekoniecznie biegiem czasu, ale niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak; słońce, wahania temperatur lub ekspozycja na wiatr. Wtedy również z pomocą przychodzi regeneracja ust naturalnym kwasem hialuronowym.

Jak przebiega zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowym jest prostym procesem, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go konsultacją medyczną. Omawiamy też wtedy cele i zakres zabiegu.

Przebieg zabiegu modelowania ust:

Sam zabieg trwa ok 30 minut. Jako pierwszy etap nakładamy na okolice ust kremowy preparat ze znieczuleniem. Jeżeli zgłosisz nam znacznie obniżony próg bólu, możemy zastosować silniejszy środek znieczulający, podobny do stosowanego w stomatologii.

W drugim etapie modelowania ust, za pomocą mikrokaniuli, wstrzykujemy kwas hialuronowy w głąb naskórka, w miejscach wymagających podania. Kwas hialuronowy ma postać żelu i jest bardzo plastyczny, dlatego świetnie wypełnia wszystkie niezbędne miejsca, gdzie występują zwiotczenia i braki objętości. Po przeważnie kilku nakłuciach i wprowadzeniu odpowiedniej ilości preparatu zawierającego kwas, ustom nadajemy pożądany kształt poprzez delikatne ręczne wymodelowanie ust. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu, wszystko jest gotowe i zabieg się kończy.

Mikrokaniula czyli mikro igła z owalną, nie ostrą końcówką, która po nakłuciu ma możliwość ślizgania się w tkance. Dzięki takim właściwościom iniekcji, ograniczamy do minimum zasinienia i uszkodzenia naczyń krwionośnych w tkance ust i okolic.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu powiększania ust nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Do zabiegu usta powinny być czyste od środków pielęgnacyjnych i kosmetycznych, które można ewentualnie usunąć w gabinecie. Nie ma wymagań odnośnie spożycia posiłków lub napojów przed. Po zabiegu również, przy czym przez około 3 dni rekonwalescencji, kiedy usta mogą być wrażliwsze, należy uważać przy spożywaniu posiłków i napojów. Przed zabiegiem, odbywa się konsultacja, podczas której lekarz wyjaśni przebieg zabiegu i odpowie na nasuwające się pytania.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – Zalety:

Najważniejszą zaletą jest możliwość naturalnego polepszenia wyglądu ust. Ponadto właściwości kwasu hialuronowego mają kompleksowe działanie – wypełniają wolną przestrzeń, działają odżywczo na tkanki, przedłużają zdrowy, naturalny wygląd ust.

Zalety zastosowania kwasu hialuronowego, które docenisz to:

 • piękne usta podkreślające Twoją urodę,
 • szybki przebieg zabiegu,
 • nieinwazyjność metody,
 • łatwa dostępność,
 • długotrwałe efekty,
 • naturalne efekty.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego:

 • ujędrnisz i nawilżysz wargi,
 • powiększysz usta,
 • zmienisz kształt, wymodelujesz pożądany kształt ust,
 • wymodelujesz kształt tzw. łuk Kupidyna,
 • wyrównasz asymetrię górnej i dolnej wargi,
 • zniwelujesz opadające kąciki,
 • poprawisz kolor czerwieni wargowej,
 • usuniesz zmarszczki wokół ust.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

Do przeciwwskazań do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, kwalifikują się:

 • ciąża,
 • karmiące piersią,
 • widoczne stadium opryszczki,
 • tendencja do powstawania nadmiernych blizn i trudnego gojenia,
 • choroby o podłożu immunologicznym.

Decyzję o wykonaniu u Ciebie zabiegu powiększania i modelowania ust, zawsze podejmuje u nas lekarz medycyny estetycznej, podczas indywidualnej konsultacji. Jeżeli nie pojawiają się żadne przeciwwskazania, zabieg modelowania ust, jest możliwy do wykonania u kobiet oraz mężczyzn, w każdym wieku.

Efekty modelowania ust i powiększania ust kwasem hialuronowym.

W procesie modelowania ust, przede wszystkim zyskujesz najważniejszy efekt estetyczny, w postaci pięknych, naturalnych i pełnych ust. Ich wielkość oraz kształt są zależne od Twoich oczekiwań i preferencji. W naszej klinice możesz liczyć na doświadczenie i wirtuozerską opiekę estetyczną, dzięki której usta podkreślą i wydobędą najlepsze cechy urody.

Najważniejsze efekty modelowania ust kwasem hialuronowym

 • Wargi nabierają objętości i wymarzonego kształtu.
 • Podkreślasz i odmładzasz urodę dzięki intensywniejszej czerwieni wargowej i łuku Kupidyna.
 • Usta regenerują się i nawilżają.
 • Uzupełnienie naturalnego kwasu hialuronowego daje efekt przeciwstarzeniowy.
 • Efekt powiększania ust jest widoczny zaraz po zabiegu.
 • Ostatecznego efektu powiększania i modelowania ust doświadczysz po ok. 2 tygodniach, gdy kwas hialuronowy idealnie się dopasuje w Twoich ustach. Wcześniej czasami możesz wyczuwać minimalne stwardnienia lub grudki na ustach (mikro obrzęki po nakłuciach).
 • Efekty zabiegu utrzymują się średnio przez ok 8-18 miesięcy, (długość efektów zależy od Twoich indywidualnych cech genetycznych, stylu życia oraz odżywiania).
 • Do kilku dni po zabiegu (ok 3-5) możesz odczuwać dyskomfort na ustach i okolicach ust (zaczerwienienie, delikatny obrzęk lub siniaczki), jednak z każdym dniem dyskomfort jest coraz mniejszy.
 • Do 2 tygodni od zabiegu unikaj masowania i nagrzewania ust.

Modelowanie ust, powiększanie ust kwasem hialuronowym – Cena:

Informacje o cenie

Efekty modelowania ust / powiększania ust – Przed i Po

Kameralna atmosfera, najlepsze preparaty oraz doświadczenie i wirtuozerska ręka, dają najznamienitsze efekty.

Sprawdź przemiany naszych klientek:

zdjęcia przed po

Najczęstsze pytania:

Czy powiększanie ust, modelowanie ust jest bezpieczne? Tak, powiększanie warg za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego to bezpieczny sposób na wymodelowanie ust oraz osiągnięcie kształtu i wielkości o jakim marzysz. Do zabiegu stosowane są preparaty z kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ciele człowieka.
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu powiększania ust? Efekt wymodelowanych ust po zabiegu kwasem hialuronowym utrzymuje się przez ok 8-18 miesięcy. Długość utrzymywania się efektów zależy od Twoich predyspozycji genetycznych, stylu życia, używek, stosowanych leków itp.
Czy powiększanie ust jest szkodliwe? Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczną metodą i najmniej inwazyjną. Nie stosowane są tu żadne sztuczne czy chemiczne środki. Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w skórze człowieka.
Po jakim czasie można ponownie powiększyć usta? Ponowny zabieg powiększania czy modelowania ust, można przeprowadzić po ok 8-18 miesiącach. Czas ten zależy od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, używek, stosowanych leków itp.
Jak długo trwa zabieg powiększania ust? Powiększanie ust trwa ok 30 minut.
Czy warto powiększyć usta? Wykorzystanie kwas hialuronowego, jest naturalną i najmniej inwazyjną metodą modelowania ust, która cieszy się zasłużoną popularnością. Zabieg przekłada się na szereg korzyści; możesz powiększyć usta, nadać im wymarzony kształt, skorygować asymetrię, nawilżyć, nadać kolorytu, a także zlikwidować zmarszczki w okolicy ust. Piękne, naturalnie pełne usta dopełniają i wydobywają najznamienitsze cechy urody.

Dlaczego warto? Spełniaj marzenia.

Zadbanie o własny wygląd pozwala Ci osiągać większą pewność siebie oraz komfort i zadowolenie z życia. Jeśli zawsze miałaś uwagi do kształtu lub wielkości swoich ust i marzysz o pełnych, wydatnych ustach, zmysłowych ustach, zrób to dla siebie. Modelowanie ust to bezpieczny i nieskomplikowany zabieg, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego naturalnie występującego w Twoim ciele. Można powiedzieć, że korzystanie z osiągnięć medycyny estetycznej, jest wspomożeniem natury. Wydobyciem z urody tego co najlepsze. Działanie kwasu hialuronowego niesie wiele korzyści w każdym wieku, nawilża i koryguje tkankę ust, odmładza, dodaje kolorytu i objętości ust.

Historia Ani

Jednym z najbardziej zauważalnych atutów damskiej urody są kształtne, barwne i pełne usta. Nie bez powodu tak chętnie podkreślane szminką i kosmetykami. Piękne usta świadczą o urodzie, ale dodają także pewności siebie oraz oznaczają młodość, wigor i żywotność.
Nieczęsto jednak natura okazuje się na tyle łaskawa, aby obdarzyć nas idealnymi ustami.

W ciepłe piątkowe popołudnie na Warszawskim Wilanowie, w uroczej Cafe Bistro Ania umówiła się na konsultację nowego kontraktu. Podjechała wcześniej, aby ochłonąć i nastroić się na ważne dla niej spotkanie. Ania wzięta projektantka, miała oryginalną urodę i przebojowy charakter, gdy zamówiła delikatne cafe late, miała jeszcze trochę czasu do 17tej. Siedząc przy oknie, wpatrywała się w pobliski zielony skwer i zaczęła rozmyślać. Dlaczego nadal miewa dziwną tremę przy indywidualnych spotkaniach, szczególnie z mężczyznami. Jest przecież przygotowana, ma wszystkie atuty po swojej stronie. Jednak zawsze nurtowało ją, że relacje nawiązują się również w sferze wizualnej, mentalnej, a tutaj jak sięgała pamięcią, szczególnie w pierwszych kontaktach, czasami nie czuła się dobrze ze sobą i spotkania nie przebiegały do końca po jej myśli.

Przez chwilę mignęło jej własne odbicie w szybie okna oraz myśl. Tak.., usta. Ania miała raczej wąskie usta, szczególnie górną wargę. Usta ogólnie korespondowały z jej urodą i była atrakcyjną kobietą, niemniej od zawsze miała przeświadczenie, że gdyby były pełniejsze i chociaż odrobinę większe, czułaby się dużo lepiej. Czasami Ania łapała się na tym, że przysłaniała usta dłonią, próbowała jakoś układać rękę, coś kombinować, działo się to podświadomie. Zasłanianie ust, powodowało jednak skutek odwrotny, gdyż potrafiło ściągnąć na nie uwagę.. a Ania umiała to wychwycić i zestresować się własną słabością. Bladł jej blask, robiła się wtedy nienaturalna, jakby zblokowana, przynajmniej tak się czuła.

I nagle błysnęła jej w pamięci, witryna gabinetu jaki mijała po drodze: “modelowanie ust Warszawa Wilanów” Ani skotłowała się myśl – powiększanie ust, przecież mogę to zrobić, to nie operacja, ani lot na księżyc, do diaska dziewczyno! Szybkość konkluzji jakby sama ją zaskoczyła, ale postanowiła iść za ciosem, wyszła z kawiarni i zadzwoniła przełożyć spotkanie na inny termin. Ania umówiła się za to na modelowanie ust kwasem hialuronowym. Na pierwszej wizycie opowiedziała mi właśnie swoją historię. Powiększenie ust Ani, było niewielkie, usta nabrały nieco objętości, kształtu i koloru. Jak zakładaliśmy, efekt okazał się bardzo satysfakcjonujący i uroda Ani stała się efektownie spójna, a ona sama nabrała jakby nowych pokładów energii. Jak się też okazało, na przesuniętym spotkaniu biznesowym, Ania była wreszcie pełna relaksu i polotu, co zaowocowało świetnym kontraktem. A my dostaliśmy wyrazy uznania naszej pracy i podziękowania za wkład do jej lepszego życia.

Uwielbiamy pomagać! Skontaktuj się z nami. Jesteśmy małym zespołem. Zapewniamy kameralną i komfortową atmosferę, u nas poczujesz się jak w domu. Jesteś w dobrych rękach.

Więcej informacji o powiększaniu ust, w formie pytań i odpowiedzi:

Wszystkie pytania

– Czy zabieg modelowanie i powiększanie ust boli?Zabieg powiększania ust nie boli. W celu zapewnienie jak największego komfortu podczas iniekcji kwasu hialuronowego do ust, stosujemy miejscowo krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne.
– Czy stosowane jest znieczulenie przy powiększaniu ust? Tak, znieczulenie jest miejscowe, najczęściej z zastosowaniem kremu z lidokainą. W przypadku Pacjentów bardzo wrażliwych, stosowane jest miejscowe znieczulenie stomatologiczne.
– Grudki po powiększaniu ust – co robić? Wyczuwalne językiem lub palcami grudki po zastosowaniu kwasu hialuronowego, najczęściej są maleńkimi siniakami lub obrzękami po nakłuciach i znikają maksymalnie do 2 tygodni od zabiegu. Jeżeli utrzymują się dłużej lub masz co do nich jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.
– Co robić gdy pojawią się powikłania po powiększaniu ust? Jeśli wystąpiły jakiekolwiek skutki uboczne lub masz wątpliwości, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.
– Czy można masować usta po powiększaniu? Nie jest zalecane masowanie ust, po wykonaniu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.
– Czy można wykonać powiększanie ust przy opryszczce? Nie wykonuje się powiększania i modelowania ust przy jakichkolwiek infekcjach w okolicy ust.
– Czy po powiększaniu ust kwasem hialuronowym widoczna jest opuchlizna? Do około 3-5 dni może być widoczny obrzęk lub opuchlizna w okolicach ust. Maksymalnie do 2 tygodni nie ma żadnych niepożądanych śladów zabiegu, a usta osiągają ostateczny efekt.
– Czy powiększanie ust to operacja plastyczna? Nie, powiększanie i modelowanie ust to zabieg, w którym cienką mikro igłą wstrzykuje się kwas hialuronowy, zabieg jest stosunkowo prosty i szybki. Operacja plastyczna to dużo bardziej zaawansowany proces, z fizycznymi ingerencjami wykonywanymi pod narkozą.
– Czy można powiększać usta w ciąży? Powiększanie ust kwasem hialuronowym, a ciąża. Nie wykonujemy i nie polecamy powiększania ust gdy jesteś w ciąży.
– Czy podczas karmienia piersią można powiększać usta? Nie wykonujemy i nie polecamy powiększania ust gdy karmisz piersią.
– Powiększanie ust a choroby przewlekłe? Jeśli dotykają Cię problemy z chorobami przewlekłymi nie musisz rezygnować z wszelkich zabiegów medycyny estetycznej, w tym powiększania ust. Zabieg jest możliwy, przy czym zawsze musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej.
– Po jakim czasie od powiększania ust można je malować? Do 7 dni od zabiegu nie powinnaś malować ust, ewentualnie możesz nanieść delikatną pomadkę lub wazelinę.
– Czy można powiększyć usta poniżej 18 lat? Nie, do zabiegu kwalifikują się tylko osoby pełnoletnie.
– Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym może wykonać kosmetyczka? Nie. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Żaden powód nie powinien skłaniać do ryzyka przeprowadzania zabiegu poza profesjonalnymi gabinetami u lekarza z uprawnieniami.
– Czy można palić po powiększaniu ust? Bezwzględnie nie należy palić papierosów do 24h od zabiegu i najlepiej unikać lub bardzo ograniczyć palenie przez około 7 dni od zabiegu.
– Czy można pić alkohol po powiększaniu ust?Bezwzględnie nie należy pić alkoholu do 2 dni od zabiegu i najlepiej unikać lub bardzo ograniczyć spożywanie alkoholu przez około 7 dni od zabiegu.
– Czy można uprawiać sport po powiększaniu ust?Do 7 dni od zabiegu należy zrezygnować z forsownej aktywności fizycznej i sportu.
– Czy można pić kawę po powiększaniu ust? Po zabiegu, gdy efekt znieczulenia całkiem zaniknie (Zależnie od rodzaju znieczulenia od kilkunastu minut do kilku godzin) – można pić kawę.
Wcześniej należy unikać gorących napojów z uwagi na ryzyko oparzenia.
– Czy Krem z kwasem hialuronowym na usta da ten sam efekt co wstrzykiwanie kwasu hialuronowego do ust? Nie. Krem stworzy jedynie barierę ochronną dla ust. Jego cząsteczki są za duże aby przeniknęły przez naskórek ust.